https://hvajans.com/wp-content/uploads/2017/11/1-6.jpg
Head Etiketi Nedir

Head Etiketi Nedir? Head etiketi, bir HTML sayfasının içerisinde yer alması gereken ancak bunları sayfa üzerine yazdırmamak ve ziyaretçilere göstermemek için kullanılan gizleme etiketidir. Head etiketi içerisinde kullanılan bilgiler internet tarayıcıları, arama motorlarının botları ve örümcekler tarafından kullanılmaktadır. Head etiketi kullanarak sayfanın içerisinde yer almasını istediğimiz fakat kullanıcıya gösterilmeyen  elementleri sayfanın içerisinde barındırabiliriz. Head Etiketi Nedir? detaylı olarak inceleyelim.

Head Etiketi Nedir? Head Etiket Kullanımı

DOCTYPE NEDİR ? NASIL KULLANILIR ?

Head Etiketi Kullanımı

Head etiketini kullanarak genellikle meta verilerini sayfanın içerisinde ekleyip, kullanıcıların göremeyeceği şekilde sayfaya yerleştiririz.  HTML sayfası oluştururken  head etiketini mutlaka kullanmalı ve head etiketinin içerisinde en azından sayfanın başlık verisine yer vermemiz gerekmektedir. Örnek ;

<Head>

<title> Sayfa Başlığı </title>

</ Head>

Bu şekilde kullandığımız head etiketinde, head içerisinde yer alan element aslında sayfanın içerisinde yer alıyor olmasına karşın internet kullanıcısı bu sayfayı görüntülemeye çalıştığında bu başlığı sayfanın içerisinde değil, internet tarayıcısının sekme başlığında görmektedir.